Anadolu ISUZU

Anadolu ISUZU Hakkında

Anadolu Grubu ile otomotiv sektörünün köklü Japon firması Isuzu Motors Limited ve uluslararası ticaret alanında faaliyet gösteren Japon Itochu’nun ortaklığında kurulan Anadolu Isuzu, ortaklık yapısıyla üretimde kaliteyi ve rekabet avantajını yakalayarak faaliyet göstermektedir.

Otomotiv sektörünün ticari araç segmentine odaklanan Anadolu Isuzu; güçlü ürün gamı, etkin satış sonrası hizmetleri ve yaygın bir bayi ve servis ağına sahiptir. Türkiye’de 31 satış noktası ve 93 yetkili servis ile müşterilerine hizmet veren Anadolu Isuzu’nun, yurt dışında 45 ülkeyi kapsayan 35 distribütörlüğü bulunmaktadır. Anadolu Isuzu, kamyon, hafif kamyon, midibüs, otobüs ve pick-up kategorilerinde Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden biri olarak otobüs ve midibüslerini 45 ülkeye ihraç ederek ihracat pazarlarındaki iddalı varlığını sürdürmektedir. Yurt dışı pazarlardaki güçlü iddiasını sürdüren Anadolu Isuzu, midibüs segmentinde Türk otomotiv tarihinin en büyük midibüs ihracatını gerçekleştirerek 18 yıl üstüste midibüs ihracat şampiyonu olmuştur.

Anadolu Isuzu’nun faaliyet gösterdiği ticari araçlar sektöründe kaydettiği haklı başarısının temelinde yatan önemli unsurlardan biri de Ar-Ge ve inovasyon alanındaki yetkinliğidir. Anadolu Isuzu, 2015 yılındaki yatırımı ile yeni ve modern Ar-Ge Merkezi’nde hızla gelişen ve değişen trendleri ve müşteri beklentilerini yakından izlemekte, fikri hakları tamamen kendine ait teknoloji, tasarım ve uygulamalar geliştirerek müşteri beklentilerine tam uyumlu ürünler geliştirmektedir. Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge ve inovasyon yetkinlikleri, siparişe özel ürün tasarlama ve üretme yetkinliği açısından da değerli bir kaldıraç sunmakta, müşteriye sunulan değerin geliştirilmesinde kilit rol oynamaktadır.

İnovasyonu ve teknolojik yenilikleri ürün ve hizmetlerine adapte etmeye odaklanan Anadolu Isuzu, teknolojiye yaptığı yatırımlarla sektörde satış sonrası hizmet standartlarını üst seviyeye taşımaya devam ediyor. 2021 yılında hayata geçirdiği Teknoloji Merkezi ile dünyanın birçok farklı noktasındaki distribütörleri ve yurtiçi yetkili servislerinin eğitimleri için özel olarak geliştirdiği uzaktan teknik destek ve online eğitim sistemi desteği sağlıyor. Anadolu Isuzu’nun Teknoloji Merkezi tarafından sunulan ProEye online destek hizmeti, servislerin ve müşterilerin ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olarak, yaşayabilecekleri problemlere uzaktan anında müdahale edilmesini sağlamaktadır.

Dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 vizyonu odaklı çalışmalarını sürdüren Anadolu Isuzu, Akıllı Fabrika projesi ile üretim kalitesinde çıtayı daha da yükseltmiştir. Akıllı fabrika projesi , “Terzi Usulü İmalat” ın yarattığı değişkenlik ve getirmiş olduğu çeşitliliğe bağlı oluşan karmaşık üretim akışının ve geniş üretim alanlarının yönetimini 3 boyutlu Dijital ikiz ile sağlarken kişiselleştirilmiş ürün üretimi ile ilgili tüm bilgilerin operatörlere ulaştırılmasını da Nesnelerin Interneti ( IoT ) desteği ile sağlamaktadır.

 • Üretime Başlama Tarihi

  1966

 • Lokasyon

  KOCAELİ

 • Kapasite

  19.012

 • İstihdam

  863

anadoluisuzu.com.tr