OTOMOTİV TEST MERKEZİ (OTM) DANIŞMA KURULU TOPLANTISI

Otomotiv Test Merkezi Danışma Kurulu’nun 2. Toplantısı TSE Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Vedat Demir, Otomotiv Test Merkezi Dairesi Başkanı Gökhan Özkök, Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse ve Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’in de katılımıyla Bursa Yenişehir Tarihi Belediye Binasında 3 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi.

 

Toplantıya; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK MAM, TOBB, MÜSİAD, İTO temsilcilerinin yanı sıra Otomotiv Sanayii Derneği, Otomotiv Distribütörleri Derneği, Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği, Taşıt Araçları İhtisas Sanayici ve İş Adamları Derneği, Treyler Sanayiciler Derneği temsilcileri katıldı.

 

Otomotiv Test Merkezi Projesinin gelişimine katkı sağlayacak olan ve tavsiye niteliğinde gerçekleştirilen bu toplantıda sektör temsilcileri Otomotiv Test Merkezi ve Fren Test Pisti detayları hakkında görüşlerini ifade etti. Bursa-Yenişehir’de bulunan Otomotiv Test Merkezi arazisi ziyaretiyle de Danışma Kurulu üyeleri söz konusu araziyi yakından inceledi ve Fren Test Pistinin detaylarına ilişkin hususlar görüşüldü.