OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE GELİŞEN TEKNOLOJİLER VE HUKUK

Otomotiv Sanayii Derneği ve BTS&Partners işbirliği ile düzenlenen “Otomotiv Sektöründe Gelişen Teknolojiler ve Hukuk” isimli, yıkıcı teknolojilerin ve veri temelli ekonominin otomotiv sanayiine etkisine ilişkin sektörden ve akademiden, aralarında uluslararası konuşmacıların da olduğu organizasyon 9 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşti.

Açılış konuşmasını OSD Teknik Koordinatörü Canan E. Tavukçu’nun yaptığı etkinlikte, değişen ekonomik odak ve gelişen teknolojinin yarattığı yeni kaynaklar özelinde veri ve veri temelli ekonomiyi BTS&Partners Kurucu Ortağı Yasin Beceni anlattı.

Dünyada otomotiv sektöründeki gelişmelere ilişkin olarak, 28 ülkede hukuk danışmanlık hizmeti veren Bird&Bird Münih ofis ortaklarından Alexander Duisberg, verinin yeni gelişmeler ışığında regülasyonlara etkisini ve otomotiv sektöründeki Avrupa ve dünyadaki yeni trendleri aktardı.  Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Veri Analitiği Yüksek Lisans Programı Direktörü olan Dr. H. Sait Ölmez ise gelişen teknolojiler ışığında büyük veri, inovasyon ve veri-güdümlü organizasyonlar hakkında sunumunu gerçekleştirdi.

Microsoft Türkiye’de Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç akıllı arabalar konusunda mevcut teknoloji ve sektörün yönelimlerini yazılım ekseninde ele aldığı etkinlikte; BTS&Partners Kıdemli Danışmanlarından Merve Gözüküçük ise gelişen teknolojiler ve yeni trendlerin ekseninde kişisel verilerin korunması süreçlerine uyum ve privacy-by-design ilkesinin iş modellerinde benimsenmesinin önemini belirten bir sunum yaptı.

Sunumları ile organizasyona katkı sağlayan değerli konuşmacılara ve değerli katılımcılarımıza içtenlikle teşekkürlerimizi sunarız.