5G'YE GİDEN YOLDA OTOMOTİV SEKTÖRÜ ÇALIŞTAYI

T.C. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ev sahipliğinde, 5GTR Forum çalışmaları kapsamında "5G'ye Giden Yolda Otomotiv Sektörü Çalıştayı", 11 Mayıs 2017 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. 

5G teknolojisinin en çok kullanılacağı sektörlerden biri olan otomotiv sektörüne ayrılan bu çalıştay ile 5G otomotiv vizyonuyla ilgili eğilimlerin, çalışmaların, planların ve karşılaşılan zorlukların görülmesi ve elektronik haberleşme sektörü ile otomotiv sektörü arasında ortak bir çalışma platformu oluşturulması amaçlandı.

Çalıştay kapsamında "Otomatik Acil Durum Çağrısı (eCall)" konulu panelde oturum başkanı olarak OSD Genel Sekreteri Sn. Osman Sever, panelist olarak ise BSTB Sanayi Genel Müdürlüğü Otomotiv Sanayii Daire Başkanı Sn. Hünkar Urfalıoğlu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Daire Başkanı Sn. Beytullah Kuşçu, OSD Teknik Koordinatörü Sn. Canan Ergün Tavukçu, ODD Teknik Komite Başkanı Sn. Atilla Ergin ve Oyak Renault I&MO Gamı Elektrik Sistemleri Tasarım ve Geliştirme Bölümü Şefi Sn. Bertan Birtürk yer aldı.